Gus Hansen. Biografia, największe osiągnięcia, świetlana przyszłość.

33 Views Comment Off
Gus Hansen. Biografia, największe osiągnięcia, świetlana przyszłość.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Każdy, kto naprawdę lubi grać w pokera, a nie stał się zwykłą ofiarą mody na grę, słyszał o Gusie Hansenie. Przydomek „The Great Dane” („Wielki Duńczyk”) doskonale odzwierciedla szacunek, jakim cieszy się ten młody pokerzysta w świecie zawodowego pokera (Gus Hansen urodził się 13 stycznia 1974 roku). Hansen zyskał sławę dzięki wyjątkowemu stylowi gry, cechującemu się niesamowitą agresywnością.

Jako dziecko dobrze grał w tenisa i piłkę nożną, jeździł na zawody i w przerwach grał w karty z rówieśnikami o małe pieniądze. Był dobrym uczniem, interesował się matematyką, która doprowadziła do zainteresowania tryktrakiem. Zamiłowanie do tryktraka przerodziło się w profesję. Biorąc udział w międzynarodowych turniejach, Gus Hansen podróżował dużo po świecie i spotkał słynnych pokerzystów oraz ciekawych ludzi. Jego mentorami byli Phil Laak oraz Huckelberry Seed. Zaczął grać w pokera na poważnie w 1996. Tego roku wziął udział w turnieju WSOP, jednak brak doświadczenia zmusił go do uznania wyższości innych. Porażka zmotywowała Duńczyka do dalszej pracy nad swoją grą.

Jednym z pierwszych istotnych zwycięstw Gusa było zdobycie korony w turnieju Five Diamond Poker Classic (WPT) w 2004 roku. Bezpośrednio po tym sukcesie zwyciężył w Poker Classic WPT. W obu turniejach Hansen zwyciężył ponad milion dolarów. Następnymi krokami w karierze były zwycięstwa w turniejach Carribean Adventure oraz „Bad Boys of Poker”. Hansen jest obecnie jedynym na świecie czterokrotnym mistrzem w WPT.

Gus Hansen zaczął grać w pokera online w 2005. Obecnie jest jedną z gwiazd poker roomu Full Tilt Poker. Będąc zawodowym pokerzystą, Hansen otworzył szkołę dla początkujących graczy online, gdzie hojnie dzieli się tajnikami swojej wiedzy.

Gus Hansen znany jest nie tylko ze względu na osiągnięcia w pokerze. Zdarza mu się pisać książki lub wkraczać na bokserski ring. Książka Hansena “Every Hand Revealed” jest nie tylko autobiografią, ale też cennym poradnikiem, w którym analizuje historię rąk rozgrywanych podczas turnieju Aussie Millions w 2007 roku.

W kwietniu 2008 roku Hansen zajął drugie miejsce w turnieju WPT, zdobywając najwyższą wygraną w karierze – 1 714 800. We wrześniu 2010 roku, Gus zdobył pierwszą bransoletę WSOP w Londynie, w turnieju heads-up na wysokie stawki z wpisowym 10 350 .

Obecnie Hansen mieszka w Monako, ale dużo czasu spędza w Stanach Zjednoczonych. W 2004 roku magazyn «People» wymienił go na liście najseksowniejszych mężczyzn na świecie. Jego hobby to między innymi golf, squash i tenis. Gus Hansen zakłada się o każde pieniądze, od kilku tysięcy do milionów.

Gus Hansen stosuje podstawową zasadę w pokerze – nieważne, jakie masz karty, ważne, co przeciwnicy myślą o twojej ręce.

Pozostałe artykuły o szkole i nauce:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy warsztaty z angielskiego dla dzieci w Białymstoku czy Wrocławiu są na odpowiednio wysokim poziomie?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze
Archiwa
Menu: