Rola nauczyciela w edukacji wczesnoszkolnej

197 Views Comment Off
Rola nauczyciela w edukacji wczesnoszkolnej
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

rp_nauka70.jpgPierwsze lata życia dziecka, przedszkole i podstawówka są niezwykle istotnym etapem w jego rozwoju intelektualnym. Ważną rolę w tym momencie jego życia odgrywa osoba nauczyciela, który w pewien sposób kształtuje charakter i zainteresowania dziecka, a z pewnością ma na nie niezaprzeczalny wpływ.

Wielu nauczycieli po latach nauczania traci zapał i powołanie do wykonywanego zawodu. Często zapominają oni o tym, że istnieje cokolwiek oprócz właściwego ich zdaniem zdyscyplinowania całej klasy.
Ważne w pracy nauczyciela jest zadbanie o to, by pozwolić uczniowi uwierzyć we własne możliwości. To może sprawić, że dziecko stanie się już wkrótce o wiele bardziej śmiałe. Odpowiednie pokierowanie nim pozwoli mu odkryć pasje, które będą go interesować przez całe lata.
Edukacja wczesnoszkolna nie musi być zatem tylko niezbyt przyjemnym doświadczeniem dla obu wymienionych stron. Nauczyciel na tym etapie rozwoju dziecka ma szanse stać się jego najlepszym przyjacielem, motywatorem czy nawet w jakiś sposób idolem.

Pozostałe artykuły o szkole i nauce:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy warsztaty z angielskiego dla dzieci w Białymstoku czy Wrocławiu są na odpowiednio wysokim poziomie?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze
Archiwa
Menu: