Żylaki

Z obserwacji wynika, iż więcej niż 0,3 ludzi cierpi na schorzenia żylne kończyn. Ponad 1/2 pacjentów nie zapobiega tym kłopotliwym problemom zdrowotnym.
Instytucja medyczna Quant Group, na życzenie Teva Polska, wykonała testy mające za zadanie naszkicowanie profilu osób cierpiących na problemy żylne kończyn dolnych i określić schemat postępowania praktykowany w społeczeństwie w zamiarze walki z “pajączkami”, żylakami i opuchlizną kończyn dolnych, a na skutek chorobą nazwaną jako przewlekła niewydolność żylna.
Z testów wynika, iż 76% badanych uważa za ogromnie kłopotliwe w ich życiu uczucie ciężkości, skurcze i opuchliznę kończyn. Już więcej niż 2% ankietowanych w wieku 16-19 lat zauważa u siebie pierwsze symptomy choroby, które wzmagają się wraz z dalszymi latami życia. Lecz nie podejmują oni żadnych czynności przeciwdziałających skutkom tych objawów. Nie jest dziwne, więc, iż aż 63% 60-cio latek uskarża się na problemy z brzydkimi nogami i żylaki.
Bardzo obawia jednak fakt, iż prawie 44% pytanych pomniejsza nowe symptomy schorzenia, uznając je za efekt dużego wysiłku fizycznego. Problemy, bowiem nasilają się w trakcie długich spacerów, uciążliwych zajęć domowych oraz w gorące dni. Tradycyjnie pojawiają się bóle nóg, zaś mniejszą dolegliwością są popękane naczynka.
Mimo to zabiegi profilaktyczne, stosowane przez respondentki, bardzo rzadko czynione są przed pojawieniem się schorzenia i są tylko próbą łagodzenia objawów schorzenia. Co ciekawe, leczenie schorzeń żylnych wśród kobiet ciągle odbywa się poprzez używanie naturalnych metod jak np. okład z kapusty, zimne kąpiele lub podnoszenie nóg na tapczanie. Istotne jest, by jak najwcześniej rozpocząć zwalczać przewlekłej niewydolności żylnej, bo brak profilaktyki może doprowadzić nawet do leczenia operacyjnego. Najskuteczniej działają zioła i leki zawierające wyciąg z kasztanowca, jakie mogą być również stosowane po urazach. Escyna, to ekstrakt z kasztana, uszczelnia naczynia krwionośne i polepsza napięcie żył. Dlatego też posiadające ją środki używane 3 razy dziennie pomogą poprawić przepływ krwi i zmniejszyć zastoje.